Supermarket „Opałek“ supermarketem 2017 roku !!!

Supermarket „Opałek“ supermarketem 2017 roku !!!

 

Po ubiegłorocznym sukcesie supermarketu KEN i znalezienia się w ścisłej czołówce najlepszych sklepów wielkopowierzchniowych, supermarket Opałek PSS Społem w Białymstoku został zwycięzcą konkursu "Market Roku 2017" organizowanego już po raz dziesiąty przez miesięcznik "Wiadomości Handlowe".

            Konkurs "Market Roku" organizowany jest od 2008roku, jego ideą jest wyłonienie najlepszych placówek handlu FMCG - najbardziej dynamicznej branży pośród wszystkich sektorów sprzedaży.

            W tegorocznej edycji zwycięzcy wyłaniani byli w trzech kategoriach: małoformatowy sklep spożywczy (do 250m2), duży sklep spożywczy (251-500m2) i wielkopowierzchniowy sklep spożywczy (powyżej 500m2).

             Spośród kilkuset sklepów zgłoszonych do konkursu wyłoniono 18 finalistów, których kandydatury trafiły pod obrady niezależnego jury. W kategorii „wielkopowierzchniowy sklep spożywczy“ do ścisłego finału zakwalifikowano 6 obiektów:

  • OPAŁEK - PSS SPOŁEM Białystok, ul. Skłodowskiej 14B, 15-097 Białystok
  • CHATA POLSKA, ul. Górczyńska 23, 66-400 Gorzów Wielkopolski
  • LEWIATAN MARKET, ul. Włocławska 44, 87-811 Fabianki
  • GAMA, al. Piłsudskiego 26, 22-100 Chełm
  • STOKROTKA, ul. Dwernickiego 15, 16-400 Suwałki
  • KAUFLAND, ul. Kapicy 10A, 41-103 Siemianowice Śląskie

            Jury skladające się z ponad 50 fachowców: kluczowych managerów najważniejszych firm sektora FMCG, przedstawicieli instytutów badawczych i organizacji branżowych, oceniało zarówno parametry rozwoju placówki, strategię asortymentową, efektywność prowadzonej współpracy handlowej, ale przede wszystkim ofertę produktów świeżych, obecność dodatkowych usług i podążanie za trendami w handlu i potrzebami klientów. Decyzją jury supermarket PSS Społem Opałek ex equo i nowy supermarket  Kaufland z Siemianowic Śląskich zostały najlepszymi sklepami w tej kategorii.

            Podczas uroczystej gali 23 maja 2016r.w hotelu Hilton Double Tree Warsaw nagrodę wręczono na ręce Zarządu Spółdzielni i kierownika placówki.