Supermarket KEN wśród zwycięzców konkursu "Market Roku 2016"

Supermarket KEN PSS Społem w Białymstoku wśród zwycięzców konkursu "Market Roku 2016" organizowanego już po raz dziewiąty przez miesięcznik "Wiadomosci Handlowe".

 

            W konkursie wzięło udział aż 30 sieci reprezentujących placówki różnego formatu, ubiegających się o tytuł Marketu Roku 2016. Zwycięzcy wyłaniani byli w pięciu kategoriach: mały sklep spożywczy (do 100m2),  średni sklep spożywczy (101-250m2), duży sklep spożywczy (251-500m2), supermarket (501-800m2) i wielkopowierzchniowy sklep spożywczy (powyżej 800m2).

            Niezależne redakcyjne jury dokonało audytów w zgłoszonych placówkach, oceniając ich walory oraz porównując do konkurencji. Do udziału w finale nominowano po pięć placówek w każdej kategorii a  jury złożone z ekspertów wyłoniło zwycięzców.

            Oceniano w szczególności parametry rozwoju placówki, strategię asortymentową, ofertę produktów świeżych, obecność dodatkowych usług oraz efektywność prowadzonej współpracy handlowej. Do półfinału zakwalifikowały się placówki działające pod szyldami m.in: Alma, Chorten, Freshmarket, Piotr i Paweł, Żabka, Topaz oraz PSS Społem w Białymstoku. Decyzją jury supermarket PSS Społem KEN przy ul. Kołłątaja 50 zakwalifikował się do finału w kategorii wielkopowierzchniowych sklepów spożywczych i znalazł się w czołówce 5 najlepszych sklepów w tej kategorii.

            Podczas uroczystej gali 10 maja 2016r.w hotelu Hilton Double Tree Warsaw wyróżnienie wręczono na ręce Zarządu Spółdzielni i kierownika placówki. Konkurs organizowany jest od 2008roku, jego ideą jest wyłonienie najlepszych placówek handlu FMCG - najbardziej dynamicznej branży pośród wszystkich sektorów sprzedaży.